Spolupráce

PLETKA x MICHAEL KOVÁČIK

Spolupráca s návrhárom Michaelom Kováčikom. Kolekcia STORY TELLING FW22 doplnená o ručne pletené svetre z merinovlny. Odprezentované na @mbpfw v Prahe.

   

 Photo: @natalieholz_

-----

PLETKA x DENDIS

Kapsulová kolekcia CAPSULE SS22 doplnená o pulóvre z dielne @pletkastudio. Limitovaná kolekcia dostupná v Priveé.

   

 Photo: Marianna Tomanova

PLETKA x DENDIS

Spolupráca s dizajnérom Pavlom Dendisom pre jeho kolekciu Paradise Lost FW21. Limitovaná kolekcia dostupná v Priveé. 

       

Photo: Lena Knapova; Photo assistant: @mirellamalaguti; Hair: @toniandguysalonprague; Make-up: @douglasczech; Studio assistant: @strudla_

-----

PLETKA x JANATINI

Limitovaná kolekcia dostupná na www.shopjanatini.com.

   

      

Photo: Gavulka

PLETKA x JANATINI

Kolekcia inšpirovaná mestom New York a priateľstvom bola odprezentovaná v decembri 2020. Kolekcia doplnená o ručne pletené chunky svetre z dielne pletkastudio. Produkty dostupné k predaju na www.shopjanatini.com.

   

Photo: Peter Frolo; Model: Janatini + Zea; Makeup: Veronika Vargova

-----

PLETKA x BARTINKI

Zuzana Orolín z pletkastudio a Martina Mareková Kuipers z Bartinki chceli ukázať ako ľahko sa dá pretransformovať staré a nechcené do nového, estetického a užitočného, pričom môžu byť zachované všetky etické požiadavky na tvorbu a výrobu. V upcyklovanej bombere sa spájajú vintage háčkované a vyšívané dečky, staré zostatkové klbká, poškodená látka z čias komunistického Československa i kvalitná galantériá. Vyrobená je klasickým ručným pletením a strojovým šitím.

    

Photo: Vidlo Gouchedem; Model: Lýdia Petruš

-----

Kolekcia BLUE WEDNESDAY bola navrhnutá v spolupráci s úspešnou slovenskou herečkou a blogerkou Lyd Ondruš. Raz na káve skrsol nápad a o pár mesiacov na to vznikli mikiny s vyšitými čakankami a pulóvre v rôznych modrých odtieňoch. Máte radi modrú? My áno, a to nielen v stredu. 

   

      

Photo: Vidlo Gouchedem; Model: Lýdia Ondruš, Dominika Malenovská, Anna Ružičková

-----

Pulóvre vyrobené do Showroomu - Petra Weingart. Inšpirované tkanými kobercami a tapisériami v rôznych farebných prevedeniach.    

Photo: Vidlo Gouchedem; Model: Andrea Z., Lucia Z.